Enes Hajdarpasic

Enes Hajdarpasic

  Baro Üyelikleri 

  • New Jersey
  • New York
  • U.S. District Court, District of New Jersey

  Eğitim

  • Rutgers School of Law—Newark
  • University of Florida

  Diller

  • Boşnakça

  Onal Gallant Bayram & Amin PC'nin partnerlerinden biri olan Av. Enes Hajdarpasic, 2011'den beri özel ve kamu sektöründe pek çok davaya bakmıştır. Bu süre zarfında, pek çok ticari müvekkilini çeşitli federal kurumlar nezdinde ve pek çok karmaşık ticari davada, New Jersey Bölgesi Federal Başsavcı Yardımcısı (“AUSA”) olarak temsil etmiştir. Özel sektör ve kamu hizmet deneyimini bir araya getiren Av. Hajdarpasic, ticaret ve göçmenlik davalarına odaklanarak firmamızın dava departmanına başkanlık etmektedir.

  Hukuk kariyerine Hudson County, New Jersey Yüksek Mahkemesi'nde Sayın Yargıç Lourdes I. Santiago'da yanında hukuk katibi olarak Av Hajdarpasic, katipliğinin ardından özel sektörde çalışmaya başladı ve çeşitli hukuk davalarında davacı ve davalıları başarıyla temsil etti. 
  Av. Hajdarpasic özellikle inşaattan kaynaklı uyuşmazlıkları, iş davaları, borç verenler arasındaki uyuşmazlıkları, ticari ev sahibi/kiracı anlaşmazlıkları ve kişisel yaralanma gibi davalarda müvekkillerini temsil etti. Dava öncesi aşamadaki sorunları çözme girişiminden keşif, uygulama ve nihai karar ve temyize kadar dava sürecinin her aşamasında müvekkillerini temsil etti.

  Av. Hajdarpasic, Onal Gallant Bayram & Amin PC'ye katılmadan önce, New Jersey Bölgesi için ABD Federal Savcılık Bürosu için tam zamanlı çalışan ilk sivil göçmenlik Federal Başsavcı Yardımcısı (AUSA) olarak görev yapmıştır ve ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu (“USCIS”), Göçmenlik ve Gümrük Kurumu ve ABD Dışişleri Bakanlığı gibi kurumları başarıyla temsil etti. 

  Av. Hajdarpasic, çoklu toplu davalar, ihtiyati tedbir için acil talepler, mahkeme emirleri (mandamus) ile ilgili şikayetler, ajans göçmenlik kararlarına itirazlar ve ihzar emri (habeas corpus) yazısı için dilekçeler dahil olmak üzere çok sayıda karmaşık davayı takip etmiş ve başarıyla sonuçlandırmıştır. 

  Bunun yanı sıra, ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nda Baş Hukuk Müşaviri ("ACC") olarak görev yapan Av. Hajdarpasic, bu görevi sırasında sığınma talepleri, kefalet duruşmaları ve çeşitli diğer dilekçeler ve göçmenlik talepleri dahil olmak üzere göçmenlik mahkemesi nezdinde yüzlerce sınır dışı etme davası duruşmasına katılmıştır. 

  Lisans derecesini Florida Üniversitesi'nden, Hukuk derecesini Rutgers Hukuk Fakültesi-Newark'tan alan Av. Hajdarpasic, bu süreçte Rutgers Law Review'da Araştırma Editörü ve Eğitim Mahkemesinde saymanlık gibi görevlerde de bulunmuştur.